Pastýřský dopis faráře farnosti

Pastýřský dopis

faráře evangelické farnosti ve Stonavě

Vážení bratři a sestry v Pánu našem Ježíši Kristu,

dovolte mi pozdravit vás slovy Pána našeho Ježíše Krista, který řekl: "Neboj se, malé stádce, neboť vašemu Otci se zalíbilo dát vám království" (Svaté evangelium podle Lukáše 12:32). Tato slova jsou věnována každému člověku, který hledá duchovní útěchu v těžkých životních situacích. Mezi tyto situace patří celosvětová pandemie. Náš Pán a Spasitel nám říká: Neboj se! Je zcela na místě otázka, proč? Proč se nemáme bát? Důvodem naší odvahy, dokonce v tak hraničních situacích jako je celosvětová pandemie nemoci, je blízkost Boha, Všemohoucího Otce. Naši duchovní útěchu nalézáme ve víře, že ani v těch nejtěžších chvílích nás Pán Bůh neponechá o samotě.

A to i ve chvílích, kdy se z důvodu pandemie nemoci nemůžeme setkávat našim obvyklým způsobem v kostele, je Bůh s námi. Tato absence Služeb Božích nemá nikoho odradit od společného slavení Služeb Božích a společné modlitby. Právě naopak.

Chceme se společně modlit a vyprošovat Boží požehnání a jeho pomoc. Chceme se společně modlit modlitbou biskupů z Číny, kde se nemoc SARS cov-19 poprvé vyskytla.

Prosím všechny členy stonavské farnosti, aby se tuto modlitbu pomodlili ve svých domovech.

Pane Bože, Ty jsi zdrojem veškerého dobra. Přicházíme k Tobě, abychom společně vyprošovali Tvé milosrdenství. Ty jsi stvořil vesmír v harmonii a kráse, ale my, naší pýchou jsme zničili chod přírody a vyprovokovali ekologickou krizi, která zasáhla naše zdraví a blaho lidské rodiny. Prosíme Tebe o odpuštění.

Shlédni Bože milosrdně na náš dnešní stav, když se nacházíme na vrcholu virové pandemie. Dej, abychom mohli ještě zakusit Tvou otcovskou péči. Obnov pořádek a harmonii a obnov v nás jednomyslnost a nové srdce, abychom mohli pečovat o naši zemi, jako její dobří hospodáři.

Do Tvých rukou svěřujeme všechny nemocné a jejich rodiny. Přines zdraví jejich tělům, jejich myslím a jejich duším. Dovol, ať mají účast na velikonočním tajemství Tvého Syna. Dopomoz všem členům naší společnosti plnit úlohu a posilnit ducha solidarity mezi námi. Podepírej lékaře a zdravotnický personál v přední linii, sociální pracovníky a vychovatelé. Přispěchej na pomoc obzvláště těm, kteří potřebují zdroje na ochranu svého zdraví.

Věříme, že Ty jsi hybatelem dějin člověka a Tvoje láska může změnit v dobro náš osud, a to navzdory tomu, jaký je stav nás lidí. Daruj pevnou víru všem křesťanům, aby uprostřed strachu a chaosu mohli přinášet misii pokoje, kterou jsi jim svěřil.

Ó, Bože, požehnej hojně naší lidskou rodinu, a odstraň veškeré zlo. Osvoboď nás od pandemie, která nás zasáhla, abychom Tebe mohli slavit a děkovat Tobě našimi obnovenými srdci.

Neboť Ty Jsi Dárce života a s Tvým Synem a našim Pánem Ježíšem Kristem v jednotě s Duchem Svatým, žiješ a kraluješ na věky věků.

Amen.

Nechť Vám Pan Bůh žehná.